Hizmetlerimiz Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

 İçinde bulunduğumuz inovatif çağda sosyal medyanız markanızın güncel bir kurumsal kimliğidir aslında, siz ve müşterileriniz arasındaki bağı oluşturan duygu geçişlerini sağlayan ve günün sonunda ürün veya hizmetinizi aidiyet duygusu ile satın almasını sağlayan platformlar bütünüdür. Marka arkitipiniz ve kurumsal yapınızla beraber çok iyi şekilde dilinizi yansıtmalıdır. 

Günümüzde hepimiz birer sosyal medya kullanıcısıyız fakat bir şirket hesabı yönetmek bu noktada profesyonel bir hizmet gerektirmelidir. Peki neden?

Sosyal medya birçok farklı platformdan oluşmaktadır ve bu platformların normları birbirinden çok farklıdır bunun için bütün mecraların dinamiklerini bilmek gerekmektedir. örneğin hazırlanan bir post aynı şekilde instagram, twitter veya facebookta paylaşımamalıdır, en basitinden paylaşım ölçüleri aynı değildir!

Go Big olarak nasıl bir yol izlediğimizden bahsedelim;

-Öncelikle markanızı analiz ediyoruz ve bu konuda sizden brieflerinizi topluyoruz. Örneğin, Sosyal medyada ne hedefliyorsunuz; Marka bilinirliğinizi mi arttırmak? Yada ürününüzü tanıtmak veya satmak mı? yoksa sosyal farkındalık yartmak mı? kısaca bu platformada olma amacınız ne?

 

Rakipleriniz neler yapıyor? Belkide analizler temelinin en önemli noktası burasıdır. Çünkü rakiplerinizin önüne geçmek, satışlarınıza, takipçi sayınıza veya marka bilinirliğinize birçok artıda bulunacaktır. Kısacası rakip analizini yaparak bunları raporluyoruz.

Hedef kitlenizi analiz ediyoruz, kuşkusuz sizi takip eden ve izleyen bu kitle birer potansiyel müşteridir, bizde bu potansiyel müşterilerin alışkanlıklarını neye tepki verdiklerini ve ne noktada potansiyel olmaktan çıkıp gerçek müşteri olacağını analiz ederek planlamalarımızı ve paylaşımlarımızı buna göre şekillendiriyoruz.

Size özel tasarımlar ve ilgi çekici içerikler ile etkileşimlerinizi arttırıyor, doğru kişilere ulaşarak takipçinizi yani potansiyel müşterinizi arttırmayı hedefliyor bunun için çalışıyoruz.

Aylık planlar hazırlıyor ve doğru planlanan vakitlerde mecraya uygun şekilde paylaşımlarınızı yapıyoruz.

-Her ay sonunda sosyal medyamızdaki gelişmeleri bir rapor haline getirip size aktarıyor ve başarımızı eleştirmenizi bekliyoruz.

Markanıza özel kampanyalar hazırlayıp sizden aldığımız onaylarla bunları sosyal mecralara taşıyoruz.

Markanızı kendi markamız sayıyor ve gelişimine katkı sağlamaktan gurur duyuyoruz.