Hizmetlerimiz Google Reklamları

Google Reklamları Nedir?

Google Ads yani dilimizdeki karşılığıyla Google Reklamları temel olarak; Google arama motoru üzerinden yapılan ürün veya hizmet arayan kullanıcıların karşısına çıkmamızı hedefleyen pazarlama türüdür.

Günümüzde hizmet veya ürün için yüzdesel olarak en çok başvurulan arama yöntemi Google aramalarıdır. Bununla beraber Google reklamları yelpazesi oldukça geniştir, Google arama motoru dışında 2 milyonu aşkın web sitesi üzerinden potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Örneğin, Youtube, Gmail, Sahibinden veya Hürriyet gibi web sitelerini reklam alanı olarak kullanabiliyoruz.

Google Reklam Modelleri;

Arama Motoru Reklamları;

En basit mantıkla çalışan bu model basitliğiyle beraber yukarıda bahsettiğimiz etkin yöntemlerle berber çok faydalı bir modeldir.

Basitçe, belirleyeceğimiz anahtar kelimeler ile ilgili aramalar yapıldıkça listelenmemizi sağlar ve bu özelliği ile ürün veya hizmeti arayan potansiyel müşteriyle direk bir buluşma sağlanır. Ödemeleri ise tıklama başı maliyet ile fiyatlandırıldığı için ölçülebilir ve verimli bir mecra olma özelliğindedir.


Görüntülü Reklam Ağı;

Google Display Network yani Görüntülü Reklam Ağı; Google’ın portföyünde olan 2 milyonu aşkın web sitesi üzerinden reklam vererek potansiyel müşterilere ulaşmamızı sağlamaktadır. Bu yöntemde hedefleme ve hedef kitle oldukça önemlidir.

Metin reklamı, duyarlı reklam(metin veya görsel) ve banner reklamları olarak üç formatta tasarlanabilmektedir.

Yeniden Pazarlama;

Daha önce kullandığımız pazarlama stratejileri ve reklamlarla veya doğal yollardan web sitemize gelen herkesin datalarının kaydedilmesi yöntemini esas alan bu pazarlama enstrümanında sitemizi ziyaret eden kullanıcıların karşısına tekrar çıkmak hedeflenir. Siparişini tamamlamamış kullanıcıyı tekrar o yola itmek ve siparişi tamamlamasını sağlamak amacı ile kullanılır. Bunun yanı sıra marka bilinirliği açısından da çok değerli bir pazarlama yöntemidir. Büyük avantajlarından biri de tıklama başı maliyetlerin diğer reklam türlerine nazaran görece düşük olmasıdır.

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemler ile profesyonel hizmeti birleştirmek için bize ulaşın.